facebook
instagram
allegro
olx

Lato to pora roku skłaniająca ludzi do refleksji. Wielu ludzi marzy o postawieniu własnych czterech ścian poza miejskim zgiełkiem, aby wypocząć w ciszy i spokoju. Ciekawą alternatywą okazują się domy mobilne, które mimo rosnącej popularności w Polsce wciąż są dość często mylone z przyczepami kempingowymi. To poważny błąd ze względu na to, że różnice między tymi terminami są znaczące. Domki to niewielkich rozmiarów obiekty, które stają się coraz popularniejsze zarówno wśród prywatnych odbiorców, jak i firm chcących rozwinąć swoją działalność. Zgodnie z Ustawą Prawa Budowlanego, obiekt ten może zostać postawiony bez pozwolenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie jest on związany ściśle z gruntem. Większość regulacji prawnych odnosi się do niemobilnych budynków kontenerowych. Produkty te często są wybierane przez inwestorów nie tylko ze względu na estetykę, ale i wygodę.

Całoroczne domki mobilne — czym są?

Domki mobilne to rozwiązania zarazem wielofunkcyjne, jak i ekonomiczne. Stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. To niewielkie obiekty, które w prosty sposób można dowolnie przemieszczać z miejsca na miejsce, co wynika to przede wszystkim z ich budowy, bowiem posiadają one kółka umożliwiające swobodny transport. Przeniesienie konstrukcji nie stanowi praktycznego problemu, dzięki czemu nabywca może go postawić taki obiekt na dzierżawionym gruncie. Całoroczne domki mobilne to budynki typu kontenerowego, do produkcji których wykorzystuje się kontenery. Z tego względu są one nie tylko solidne, ale i estetyczne. Obiekty te mogą być także wyposażone w kompletną instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Na zakup całorocznych domków mobilnych coraz częściej decydują się także właściciele firm. Ich uniwersalne zastosowanie wpływa na rosnącą popularność.

Dom z kontenerów 35m2 — zastosowania

Z uwagi na ogrom korzyści, wielu ludzi decyduje się na kupno własnego domku mobilnego. Może być on użytkowany nie tylko w celach wypoczynkowych, ale i mieszkalnych. Jak można wykorzystać domek mobilny w praktyce? Z całą pewnością obiekt ten posłuży osobom marzącym o długim nieprzerwanym wypoczynku. Stawiając domek na własnym (lub dzierżawionym) gruncie w łatwy sposób można komfortową przestrzeń, przy czym ten będzie w stanie sprostać ona oczekiwaniom nabywców niezależnie od pory roku. Ponadto budowa domku mobilnego to stanowczo ciekawe rozwiązanie dla kogoś, kto pracuje zdalnie, bądź prowadzi jednoosobową działalność. Takie mobilne biuro będzie dużym udogodnieniem, jeśli ktoś posiada podwórko i chce pracować nieopodal własnych „czterech ścian”. Z kolei osoby prowadzące większe firmy mogą wykorzystać obiekt jako tymczasowe mieszkanie dla pracowników — takie lokum spełni wszystkie standardy jakości życia. Stanowią one dobre rozwiązanie dla właścicieli firm działających w sektorze budowlanym.

Budowa domku mobilnego w praktyce

Kto skorzysta na kupnie domku mobilnego? Przede wszystkim stanowią one ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować setek tysięcy złotych w tradycyjne lokum. Z uwagi na złożony proces realizacji, budowa własnych „czterech ścian” z cegły jest niezwykle kosztowna. Ponadto ich producenci często korzystają z nowoczesnych materiałów i rozwiązań, dzięki czemu obiekty te są w stanie dorównać klasycznym wariantom. Czym warto się kierować podczas wyboru przedsiębiorstwa realizującego
usługi w tym zakresie? Przede wszystkim na to, z jakich materiałów wykończeniowych korzysta firma, bowiem wytrzymałość jest cechą kluczową w przypadku domków mobilnych — związana jest ona ściśle z eksploatacją obiektu. Każdy, kto chce kupić domek z myślą o regularnym przenoszeniu go z miejsca na miejsce, powinien zwrócić uwagę na jego konstrukcję.